ŞAMANDIRALARINIZI DAHA UZUN SÜRELİ KULLANMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERE GÖRE HAREKET EDİNİZ.

 • Şamandıranızı kullanım alanına uygun seçmek için yandaki teknik bilgileri okuyunuz.
 • Her şamandıranın kaldırabileceği yük yandaki teknik bilgilerde yeralmaktadır.Şamandıranızı bu yükten fazla yüklere maruz bırakmayınız.
 • Şamandıranızın tonoz bağlantısı her zaman alt taraftan, fırdöndü kullanılarak yapılmalıdır.
 • Tonoz bağlantısı yaparken kullanılan zincir iki çeşit olmalıdır. Şamandıranın alt kancasından başlayarak deniz dibine doğru inen zincir ince, tonoz ile birleşen zincir ise kalın kullanılmalı ve deniz dibine serpme yapılmalıdır. Denizin dibine serpme yapılan kalın zincir belli bir ağırlık oluşturacak ve şamandıranın sabit durmasını sağlayacaktır.
 • Şamandıranızın üst tarafındaki halka sadece şamandırayı çekmek için kullanılır. Başka bir işlem için kullanmayınız.
 • Şamandıranızın ekipmanlarını açmayın, değiştirmeyin veya ek malzemeler ile donatmayınız. Kendi isteğinize göre yapacağınız değişiklikler şamandıraya kalıcı zararlar getirebilir veya kullanılmaz hale sokabilir.
 • Bağlantısı yapılan şamandıra denizin içerisinde yarı yarıya batmış olarak durmalıdır. Eğer şamandıra, bağlantısı yapılıp denize atıldıktan sonra büyük bir kısmı ya da tamamen hepsi suyun altında kalıyor ise bu şamandıra bağlantısının yanlış yapıldığı ya da şamandıranın yanlış seçildiği anlamına gelmektedir. Bu durumda doğru bağlantı yapılmalı ya da daha büyük kaldırma kuvvetine sahip bir şamandıra seçilmelidir.

 •  

  ----
  M03100    Armut Şamandıra
   
  Armut şamandıra istenilen renklerde polietilen malzemeden üretilmektedir. Ölçüleri: çap 25cm, uzunluk 44cm.dir.Ağırlığı 650gr, yüzdürme 10kg.dır.
         
  M03110    Fosforlu Armut Şamandıra
   
  Fosforlu Armut Şamandıra, gündüz aldığı ışığı gece yansıtır. Bu özelliği sayesinde çok ekonomik olarak demirleme işaretlemelerinde kullanılabilir.Polietilen malzemeden üretilmektedir. Ölçüleri: çap 25cm, uzunluk 44cm.dir.Ağırlığı 650gr, yüzdürme 10kg.dır.
         
  M03120    Bayraklı Armut Şamandıra
   
  -İstenilen renklerde ve polietilen malzemeden üretilmektedir.İşaretleme uygulamalarında kullanılır. Ölçüleri: çap 25cm, uzunluk 80cm.dir.Ağırlığı 950gr, yüzdürme 10kg.dır.
         
  M03200    Konik Şamandıra
   
  Konik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. Ayrıca iç boşluğu tamamen poliüretan ile kaplıdır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerindeki metal halka şamandıranın çekilmesi sırasında kolaylık sağlamaktadır. Şamandıranın alt tarafında fırdöndü mevcuttur.Ölçüleri: çap 32cm, uzunluk 76cm.dir. Şamandıra ağırlığı 2,7kg. olup yüzdürmesi 17kg.dır.
         
  M03205    Konik Şamandıra
   
  Konik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. Ayrıca iç boşluğu tamamen poliüretan ile kaplıdır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerindeki metal halka şamandıranın çekilmesi sırasında kolaylık sağlamaktadır. Şamandıranın alt tarafında fırdöndü mevcuttur.Ölçüleri: çap 45cm, uzunluk 50cm.dir. Şamandıra ağırlığı 4 kg. olup yüzdürmesi 20 kg.dır.
         
  M03400    Küre Şamandıra
   
  Küre Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. Malzemesi polietilendir.Şamandıra çapı 38cm. olup yüzdürmesi 25kg.dır.
  Ayrıca bu ürünü;küçük teknelerde zinciri şamandıranın halkasından geçirerek kullandığınızda, demir çekme işleminde güçlük yaşamazsınız.
         
  M03325    Küre Şamandıra
   
  Küre Şamandıra istenilen renkte üretilmektedir. Malzemesi polietilendir.Şamandıra çapı 85cm., ağırlığı 30kg. olup yüzdürmesi 290 kg.dır.
         
  M03410    Fenerli Küre Şamandıra
   
  Fenerli Küre Şamandıra istenilen renkte üretilmektedir. Malzemesi polietilendir.Ağırlığı 1.5kg, şamandıra çapı 38cm. olup yüzdürmesi 25kg.dır. Üzerinde feneri sabitlemek için krom civatalarla sabitlenmiş plastik parça bulunmaktadır. Fener bu parçaya monte edilir. İşaretleme uygulamalarında kullanılır Üzerindeki flaşlı fener 2 adet AA Alkalin pil ile çalışmaktadır.
         
  M03420    Bayraklı Küre Şamandıra
   
  Bayraklı Küre Şamandıra istenilen renkte üretilmektedir. Malzemesi polietilendir.Ağırlığı 1.5kg, şamandıra çapı 38cm. olup yüzdürmesi 25kg.dır. Üzerinde yaklaşık 40cm. uzunluğunda plastik direği ve bu direğe bağlı 20*30cm. boyutlarında üçgen ve oranj renkte bayrağı mevcuttur.Bayrağı sabitlemek için krom civatalarla sabitlenmiş plastik parça bulunmaktadır. Bayrak bu parçaya monte edilir. Sahil şeritlerinde işaretleme amaçlı kullanılır.
         
  M03250  ve   M03260   İşaret  Şamandırası
   
  Kullanım:Seyir yardımcısı olarak,balık çiftlikleri,kanallar,kıyıdan uzak tehlikeler(herhangi bir batığı veya kayalığı),marinalar,limanlar,deniz araştırmaları v.b İşaret Şamandırası istenilen renklerde üretilmektedir.İç boşluğunda balast ve poliüretan vardır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerine işaret,yazı,şekil,etiket,yansıtıcı bant yapılabilir. Ayrıca tepesine solar fener,radar reflektör v.b monte edilebilir.

  Ölçüler:
  M03250 : 1800 x 250 mm
  Ağırlık:30 kg
  M03260 : Çap : 43 cm.
  Ağırlık:26 kg
         
  M03270  İşaret Şamandırası
   
  Özellikle balıkçıların ağ atma ve toplamadaki işaretleme sıkıntılarını çözer, gündüz; tepesindeki bayrak, gece; otomatik yanan feneri sayesinde işaret olarak kullanılır. Alt kısmına balast olarak beton konmuş, içi poliüretan ile doldurulmuştur.

  Ölçüler: Çap 38 cm, Ağırlık: 3,5 kg
         
  M03360  Küre Şamandıra
   
  Küre Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. Ayrıca iç boşluğu tamamen poliüretan ile kaplıdır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerindeki metal halka şamandıranın çekilmesi sırasında kolaylık sağlamaktadır. Şamandıranın alt tarafında fırdöndü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 45cm, Ağırlık:4 kg Yüzdürücülük:30 kg         
  M03350  Silindirik Şamandıra - 100lt
   
  Silindirik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. Ayrıca iç boşluğu tamamen poliüretan ile kaplıdır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerindeki metal halka şamandıranın çekilmesi sırasında kolaylık sağlamaktadır. Şamandıranın alt tarafında fırdöndü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 43cm, Uzunluk 65 cm, Ağırlık:11 kg Yüzdürücülük:90 kg         
  M03345   Konik Şamandıra - 200lt
   
  Konik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. Ayrıca iç boşluğu tamamen poliüretan ile kaplıdır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerindeki metal halka şamandıranın çekilmesi sırasında kolaylık sağlamaktadır. Şamandıranın alt tarafında fırdöndü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 75,5cm, Uzunluk 64 cm, Ağırlık: 17 kg Yüzdürücülük: 180 kg
         
  M03340   Silindirik Şamandıra - 200lt
   
  Silindirik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. Ayrıca iç boşluğu tamamen poliüretan ile kaplıdır. Dış yüzeyi polietilen malzemedir. Üzerindeki metal halka şamandıranın çekilmesi sırasında kolaylık sağlamaktadır. Şamandıranın alt tarafında fırdöndü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 64cm, Uzunluk 95 cm, Ağırlık: 22 kg Yüzdürücülük: 150 kg
         
  M03330  Konik Şamandıra - 300lt
   
  Konik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. İçi poliüretan ile dolu, dışı ise polietilendir. Büyük demirleme uygulamalarında ve balık çiftliklerinde kullanılır. Bu mil şamandıranın üst ve alt kısmında demir malzemeden yapılmış yine galvaniz kaplı flanşlarla sonlanmıştır. Şamandırayı kolay çekmek amaçlı üst kısmında metal halkası ve tonoz bağlantısı için alt kısmında fırdöndüsü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 75.5cm, Uzunluk 110cm, Ağırlık: 28 kg.
  Yüzdürücülük 250 kg         
  M03310  Silindirik Şamandıra - 600lt
   
  Silindirik şamandıra İstenilen renklerde üretilmektedir.Büyük demirleme uygulamalarında ve balık çiftliklerinde kullanılır. İçi poliüretan ile dolu, dışı ise polietilendir. Şamandıranın içerisinden sıcak daldırma galvaniz mil geçmektedir. Bu mil şamandıranın üst ve alt kısmında demir malzemeden yapılmış flanşlarla sonlanmıştır. Şamandırayı kolay çekmek amaçlı üst kısmında metal halkası ve tonoz bağlantısı için alt kısmında fırdöndüsü mevcuttur.
  Silindirik Şamandıranın gövde çapı 95cm., gövde uzunluğu 76cm.dir.Ağırlığı 60 kg. Net yüzdürmesi 500kg.dır.
         
  M03320    Solar Fenerli ve Radar Reflektörlü Silindirik Şamandıra -600lt
   
  Solar Fenerli ve Radar Reflektörlü Silindirik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir.İşaretleme uygulamalarında,büyük demirlemelerde ve balık çiftliklerinde kullanılır. İçi poliüretan köpük ile dolu dışı ise polietilendir. Şamandıranın içerisinden sıcak daldırma galvaniz mil geçmektedir. Bu mil şamandıranın üst ve alt kısmında demir malzemeden yapılmış, flanşlarla sonlanmıştır. Flanşların üzerinde flaşlı solar fenerin sabitlenmesi için civatalar kullanılmıştır. Fenerin üzerinde radar reflektörü mevcuttur.Şamandırayı kolay çekmek amaçlı üst kısmında U şeklinde metal malzeme kullanılmıştır.Tonoz bağlantısı için alt kısmında fırdöndüsü mevcuttur.
  Silindirik Şamandıranın gövde çapı 95cm., gövde uzunluğu 76cm.dir.Ağırlığı 65kg. net yüzdürmesi 500kg.dır.
         
  M03300  Silindirik Şamandıra -1200lt

   
  1200lt.Silindirik Şamandıra sistenilen renklerde üretilmektedir.Büyük demirleme uygulamalarında ve balık çiftliklerinde kullanılır. İçi poliüretan köpük ile dolu dışı ise polietilendir. Şamandıranın içerisinden sıcak daldırma galvaniz mil geçmektedir. Bu mil şamandıranın üst ve alt kısmında demir malzemeden yapılmış flanşlarla sonlanmıştır. Şamandırayı kolay çekmek amaçlı üst kısmında metal halkası ve tonoz bağlantısı için alt kısmında fırdöndüsü mevcuttur.
  Silindirik Şamandıranın gövde çapı 110cm., gövde uzunluğu 115cm.dir.Ağırlığı 90kg. Net yüzdürmesi 1000kg.dır.
         
  M03290  Konik Şamandıra - 1600lt
   
  Konik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. İçi poliüretan ile dolu, dışı ise polietilendir. Büyük demirleme uygulamalarında ve balık çiftliklerinde kullanılır. Bu mil şamandıranın üst ve alt kısmında demir malzemeden yapılmış yine galvaniz kaplı flanşlarla sonlanmıştır. Şamandırayı kolay çekmek amaçlı üst kısmında metal halkası ve tonoz bağlantısı için alt kısmında fırdöndüsü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 136 cm, Uzunluk 165cm, Ağırlık: 110 kg.
  Yüzdürücülük 1500 kg
         
  M03280  Konik Şamandıra - 2500lt
   
  Konik Şamandıra istenilen renklerde üretilmektedir. İçerisinde boydan boya sıcak daldırma galvaniz kaplı mil mevcuttur. İçi poliüretan ya da EPS ile dolu, dışı ise polietilendir. Büyük demirleme uygulamalarında ve balık çiftliklerinde kullanılır. Bu mil şamandıranın üst ve alt kısmında demir malzemeden yapılmış yine galvaniz kaplı flanşlarla sonlanmıştır. Şamandırayı kolay çekmek amaçlı üst kısmında metal halkası ve tonoz bağlantısı için alt kısmında fırdöndüsü mevcuttur.

  Ölçüler: Çap 166 cm, Uzunluk 175 cm, Ağırlık: 166 kg.
  Yüzdürücülük 2250 kg
         
   
    Copyright © 1994 - 2017 Martek End. Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti. - Tüm hakları saklıdır.